Adres: MAHFESIĞMAZ MAH. 79019 SOK. DOĞAN APT. ADANA / ÇUKUROVA
Telefon: +90 322 233 33 01
GSM: +90 533 129 22 22

Mail Aboneliği

HAKKIMIZDA

 

Tiyatro Mavra – Çukurova Sahnesi, 2014 yılında Akil Yıldırım tarafından kurulmuştur.  Akil Yıldırım, 1980 yılından itibaren aktif olarak sürdürdüğü tiyatro çalışmaları süresince,  Adana Gösteri Sanatları Merkezi, Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları gibi önemli kurumlarda, 30 yılı aşkın süredir; oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak görev almıştır. 2014 yılında Şehir Tiyatrosu’ndan emekli olan Akil Yıldırım, bundan sonraki sanat çalışmalarını kendi kurmuş olduğu Tiyatro Mavra – Çukurava Sahnesi çatısı altında devam ettirme kararı almıştır.

Tiyaro Mavra – Çukurova Sahnesi’nin kuruluş amacı ve vizyonu; Adana başta olmak üzere bölgemizde tiyatro sanatına aktif katkı sağlamak, başta tiyatro olmak üzere tüm sahne sanatlarına ilgi duyan genç kuşaklara eğitim vermek, kendi bünyesinde sergilenecek çocuk ve büyük oyunları sahnelemek, yaz ve kış dönemi kurs programları hazırlayarak diksiyon, drama, oyunculuk eğitimleri organize etmektir.

Tiyatro Mavra – Çukurova Sahnesi, sezon boyunca birbirinden değerli eserleri seyircisiyle buluşturmak üzere, titizlikle seçilen yeni oyunları Adana seyircisi ile buluşturmayı kendisine misyon edinmiştir. Haftanın hemen her günü farklı bir programla izleyicilerine hizmet vermeyi hedeflediğimiz tiyatro salonumuz, yetişkin oyunları için 65, çocuk oyunları içinse 120 kişilik kapasiteye sahip olup, ziyaretçilerimizin konfor ve güvenlikleri ön planda tutularak tasarlanmıştır. Aynı zamanda, Tiyatro Mavra “Kuzey Adana”  bölgesindeki tek tiyatro salonu olma özelliğine sahiptir.